Fakty

Poznaj w jednej chwili firmę Carrier, dowiadując się o jej przedsięwzięciach, odznaczeniach i podstawowych obszarach zainteresowań.

Jednostka macierzysta

Firma Carrier to światowy lider w produkcji zaawansowanych rozwiązań z zakresu ogrzewania, klimatyzacji i chłodzenia. Firma Carrier stanowi część UTC Building & Industrial Systems, jednostki należącej do United Technologies Corp., międzynarodowego dostawcy urządzeń dla przemysłu kosmonautycznego i budowlanego. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.utc.com.

Działania

Firma Carrier, stanowiąc część UTC Building & Industrial Systems, ma dostęp do 84 zakładów produkcyjnych na całym świecie oraz wsparcia około 124 000 pracowników pracujących w ponad 170 krajach na sześciu kontynentach. W firmie Carrier nowatorstwo zawsze było jedną z podstawowych wartości. Dzisiaj dysponujemy dziewięcioma ośrodkami badań i rozwoju znajdującymi się w pięciu krajach Północnej Ameryki, Europy i Azji, w których pracuje się nad zapewnieniem naszym klientom najkorzystniejszych i najwydajniejszych produktów oraz usług.

Zrównoważony rozwój i budownictwo ekologiczne

Nasze zaangażowanie w ekologię wykracza poza mury firmy, rozciągając się na społeczności i rynek. Carrier to jedyna firma na świecie, która jest członkiem założycielskim stowarzyszeń budownictwa ekologicznego działających w Stanach Zjednoczonych, Argentynie, Chinach, Indiach, Singapurze i Francji. Carrier była w rzeczywistości najważniejszą firmą, która w 1993 r. założyła stowarzyszenie budownictwa ekologicznego w Stanach Zjednoczonych — U.S. Green Building Council® (USGBC).

Firma Carrier jest zaangażowana w akcję zredukowania emisji gazów cieplarnianych podczas produkcji swoich wyrobów dzięki zaawansowanym metodom zarządzania energią i używanym przez nas czynnikom chłodniczym. Od 1994 r. stoimy na czele firm, które wycofują z użycia czynniki chłodnicze szkodliwe dla warstwy ozonowej, wdrażając równocześnie wiele z najwydajniejszych na świecie systemów grzewczych i chłodzących oraz klimatyzacji. Jednocześnie ograniczyliśmy wpływ naszych działań na środowisko naturalne.

Aktywnie dzielimy się naszymi doświadczeniami, promując idee zarządzania z uwzględnieniem kwestii ekologicznych. Jesteśmy największym, globalnym partnerem USGBC w zakresie propagowania programu edukacyjnego Leadership in Energy and Environmental Design (LEED®). Instytut Zrównoważonego Rozwoju w Uniwersytecie Carrier wykształcił tysiące specjalistów z danej branży na terenie Stanów Zjednoczonych, Bliskiego Wschodu, Europy, Ameryki Łacińskiej i Azji.

Przykłady naszych instalacji

  • Kaplica Sykstyńska — Rzym, Włochy
  • Singapore Expo, największe targi na terenie Azji — Singapur
  • Wielka Hala Ludowa — Pekin, Chiny
  • Rezydencja i ogrody Jerzego Waszyngtona w Mount Vernon — Wirginia, USA
  • Galeria Uffizi — Florencja, Włochy

U.S. Green Building Council® i LEED® są zastrzeżonymi znakami handlowymi stowarzyszenia U.S. Green Building Council.