CARRIER VWV SYSTEM

OSZCZEDNOSC I OPTYMALIZACJA

OPCJONALNY ZMIENNY PRZEPŁYW WODY
OD TERAZ JEST W CENIE
S
TANDARDOWEJ WERSJI STAŁOPRZEPŁYWOWEJ

 


 

SYSTEM ZMIENNOPRZEPŁYWOWY VWV

 

schemat2

 

System VWV (Variable Water Volume) polega na zastosowaniu zmiennego przepływu wody (lub roztworu glikolu) przez odbiorniki chłodu (np. klimakonwektory, czy belki chłodnicze) w zależności od ich obciążenia. Ilość czynnika regulowana jest za pomocą zaworów 2-drogowych (lub 3-punktowych, lub analogowych), które zależnie od poboru czynnika przez odbiornik odpowiednio przymykają się i otwierają. W systemie takim stosuje się pompy o zmiennym wydatku, które dostosowują swoją pracę do zapotrzebowania na chłód. Obejście dla agregatu wymagane jest jedynie w celu zapewnienia minimalnego przepływu czynnika przez agregat. Dodatkowo nie jest wymagane stosowanie zaworu regulacyjnego, a pompą steruje się z poziomu agregatu wody lodowej. Istotne jest także to, że system działa w jednym obiegu – pierwotnym, a nie w rozdzielonym (pierwotnym o stałym przepływie – agregat i wtórnym o przepływie zmiennym zależnym od zapotrzebowania na chłód – odbiorniki). Wszystkie te aspekty mają wpływ na zmniejszenie wielkości orurowania (by-pass agregatu), oprzyrządowania (pompy, zawory), a co za tym idzie zmniejszenie kosztów inwestycyjnych przy jednoczesnym zachowaniu optymalnych parametrów pracy

oraz kontroli takiego systemu.

VWV system

VPF nie tylko zapewnia sterowanie przy pełnym obciążeniu, odpowiedni algorytm Carrier połączony z elektronicznym konwerterem częstotliwości także ciągle moduluje przepływ wody, aby zminimalizować zużycie energii przez pompę przy pełnym obciążeniu oraz przy obciążeniu częściowym.

Moduł hydrauliczny zawiera przetworniki ciśnienia, które pozwalają na inteligentny pomiar przepływu wody oraz wyświetlają wyniki w czasie rzeczywistym na interfejsie sterownika „touch pilot junior”. Wszystkie nastawy mogą być zadane bezpośrednio z interfejsu, co przyspiesza rozruch oraz konserwację.

System zmiennoprzepływowy wpływa bezpośrednio na pompę, gdyż system nie wymaga już zaworu bezpieczeństwa na wyjściu z urządzenia. Jednakże dla zastosowań z zaworami 2-drogowymi, by-pass systemu powinieni być zachowany w celu zagwarantowania MINIMALNEGO przepływu wody w układzie.

%%% VPF vs fix speed2

 

ZASTOSOWANIE TAKIEGO UKŁADU
DAJE REALNE
OSZCZĘDNOŚCI
NA POZIOMIE 50-70%
ZUŻYCIA ENERGII
POMPY WODNEJ!

 


 

ZAKUP AGREGATU WODY LODOWEJ 30RBS
TO NAJNIŻSZE KOSZTY INWESTYCYJNE
PRZY OPTYMALNYM ZUŻYCIU ENERGII

W celu uzyskania większej ilości informacji – kliknij i dowiedz się więcej.

 


CARRIER TO GWARANCJA JAKOŚCI

 

carrier turn to the experts

ZAUFANA MARKA

Willis Carrier odkrywając pierwszy system „kontroli klimatu” w roku 1902, zapoczątkował nową gałąź przemysłu, który zrewolucjonizował nasz sposób zycia, pracy i zabawy. Od tego kluczowego momentu Carrier jest firmą zbudowaną na innowacji, ukierunkowaną na tworzenie komfortowego, produktywnego i zdrowego klimatu wewnętrznego, niezależnie od pogody. Carrier dostarcza produkty grzewcze, wentylacyjne i klimatyzacyjne zapewniające zoptymalizowany komfort osobisty. Nasze rozwiązania sa oparte na doświadczeniu grupy firm, do której należymy: UTC AEROSPACE SYSTEMS – technologie kosmiczne, PRATT & WHITNEY – silniki samolotowe, SIKORSKY – helikoptery, OTIS – windy.

Nasze urządzenia są produkowane w Europie.

eurovent

NIEZAWODNOŚĆ

Niezawodność to najważniejsze założenie konstrukcyjne agregatu Aquasnap, który został poddany wielu testom eksploatacyjnym i transportowym, odzwierciedlającym najbardziej wymagające warunki. Obieg chłodniczy agregatu jest hermetyczny, co minimalizuje ryzyko nieszczelności. System sterowania Pro-Dialog+ stale kontroluje i analizuje wszystkie parametry robocze sprężarki.

quality

CERTYFIKOWANA WYDAJNOŚĆ

Produkty Carrier są drobiazgowo testowane w nowoczesnym laboratorium fabrycznym pod kątem wszelkich warunków pracy (normy ISO). Wydajność agregatów jest certyfikowana przez Eurovent, co stanowi istotną gwarancję dlakonsultantów i instalatorów.